wtorek, 24 maja 2016

Trwałe płoty drewniane

Trwałe płoty drewniane

Nietrafnie zabezpieczone sztachety z drewna błyskawicznie się destruują i mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy urok oraz cechy. Decydując się na używanie drewna na płot należałoby poznać typy konserwacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące płot z drzewa powinno się zacząć od właściwego oraz starannego przygotowania towaru na ogrodzenie, gdyż od tego uzależniony jest rezultat końcowy naszych prac. Przed użyciem produktów do osłony oraz ozdoby sztachet z drewna niezbędne jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Kiedy ochronimy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, trzeba nanosić kolejne amalgamaty, jakie ochronią je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje płot od środka, jednakże nie wytworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji płotu, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu konserwuje płot przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im dużo uwagi oraz opieki.

Całkiem inaczej jest w wypadku płotów plastikowych. Ten wersja ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają także biokorozji wobec tego służą swoim właścicielom przez długie lata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz